جلسه مشترک کانون با سازمان تنظیم مقررات

در تاریخ ۹۸٫۰۴٫۲۶ جلسه ای مشترک بین انجمن های استانی دفاتر ICT روستایی کشور با قائم مقام سازمان در خصوص مشکلات دفاتر ICT روستایی بوبژه موضوع صدور پروانه ها برگزار گردید.
موارد که در این جلسه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت که به صورت پرسش و پاسخ در ذیل مطرح شده است:

( توجه : موارد از سمت انجمن های استانی و کانون کشوری مطرح شده است و پاسخ ها توسط قایم مقام سازمان تنظیم مقررات می باشد)

 • آیا هم اکنون در استان ها صدور پروانه توسط مدیران کل فناوری اطلاعات قابل انجام است.
 • پاسخ: استان ها از همان ابتدای ابلاغ مصوبه شروع به کار کردند و در اغلب پرتال های ادارات کل فناوری اطلاعات استانی نحوه تمدید یا صدور پروانه دفاتر  ICT روستایی توضیحات کاملی داده شده است ( استان گیلان به صورت نمونه صدور انجام شده است)

 

 • بابت پرداخت هزینه ۵۰۰ هزارتومان اعلام شده دفاتری که مجوز از سازمان صرفاً مجوز دارند هزینه تمدید آنها ۵۰ هزراتومان می باشد و سایر دفاتر باید ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کنند در صورتی که این دفاتر ۱۵ ساله در حال خدمت رسانی هستند ولی قرارداد انها توسط پست یا مخابرات یا کارگروه تمدید می شده است نباید این هزینه گرفته شود.
 • پاسخ: با توجه به دغدغه اعضای حاضر در جلسه ما این مورد به استان ها اعلام میکنیم که هر دفتری که یک قراردادی بروز داشته باشد و از عنوان دفتر ICT روستایی در قرارداد استفاده شده باشد در هنگام تمدید مجوز ( سازمان تنظیم) فقط ۵۰ هزار تومان هزینه دریافت نمایند ( آنهم به صورت یک تعهد نامه جهت پرداخت در آینده ) به طور مثال شرکت ملی پست هر سال در حال تمدید قرارداد با دفاتر ICT روستایی می باشد  و این مورد برای ما کفایت می کند. 

 

 • در اصول حاکم  به انجمن استانی  دفاتر ICT روستایی اشاره نشده  لذا اگر مشکلات دفاتر روستایی در کمیته استانی بررسی شود و رسما شخصی به عنوان نماینده روستایی در استان حق رای ندارد نماینده صنف دفاتر پیشخوان ( شهری) نمی توانند به عنوان جایز نیست به عنوان نماینده دفاتر روستایی باشد
 • پاسخ: به استان ابلاغ می شود که یک نفر از انجمن ICT روستایی استان به صورت رسمی در جلسات حضور داشته باشند و در تصمیم گیری ها نقش داشته باشند.

 

 • ۵۰ درصد دفاتر مدرک دیپلم و کاردانی دارند و این الزام برای داشتن مدرک کارشناسی باعث تعطیلی ۵۰ درصد دفاتر می شود و این بند نیاز به اصلاح دارد:
 • پاسخ: این مورد میتوان به کاردانی تقلیل یابد  ولی دفاتری که دیپلم دارند پیشنهاد اول ما ایجاد یک شرکت حقوقی از نزدیکان می باشد و کافیه یکی از اعضا حداقل مدرک لازم برای صدور پروانه داشته باشد ولی با توجه به اینکه این موضوع برای دفاتر سخت می باشد این مورد را اجازه دهید بیشتر بررسی کنیم و نتیجه نهایی بزودی اعلام می شود.

 

 • دفاتر فعلی مشکلات زیادی دارند و هر روز در آستانه تعطیل شدن هستند صدور چند مجوز در روستا قطعا کمکی به توسعه روستایی نخواهد کرد جز اینکه سایر دفاتر فعال را نیز در بلند مدت تعطیل شوند و این مورد نباید اجرایی شود.
 • پاسخ: ما موظف به اجرای قانون هستیم و قانون صدور چند دفتر در یک نقطه از سال ۹۳ در اصل ۴۴ بوده ولی مغفول مانده و با توجه به دغدغه انجمن های استانی این مورد را مانند سال های قبل اطلاع رسانی نخواهد  شد و از مدیران کل فناوری اطلاعات میخواهیم که هیچ گونه پیامکی  یا مکاتبه ای با مدیران کل امور روستایی یا دهیاران یا فرماندارن در این خصوص نداشته باشند که اگر مشاهده شد شما می توانید این موضوع را به ما انعکاس دهید.

 

 • دفاتر از مهر و تابلو متفاوت در حال استفاده اند این مورد باید به صورت یکپارچه در نظر گرفته شده است.
 •  ابتدا صدور پروانه های دفاتر روستایی در اولویت می باشد سپس طرح یکپارچه سازی که مشابه دفاتر پیشخوان از یک مهر  و تابلو مشخص برخوردار شوید

برگزاری مجمع کانون دفاتر ICT روستایی کشور

با عنایت به برگزاری مجمع عمومی کانون انجمن صنفی دفاتر ICT روستایی کشور در تاریخ ۹۸/۰۴/۲۶ با دستور کار ارایه گزارش عملکرد و انتخاب هیات مدیره و بازرس لذا از انجمن های دفاتر ICT روستایی که تمایل به حضور در مجمع فوق دارند در اولین فرصت نسبت به درخواست خود به صورت تیکیت یا ای دی پیام رسان بله (@PDICT) اقدام نمایند. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با رییس یا دبیر کانون تماس داشته باشید. ۰۹۱۰۳۰۳۰۰۳۵ – ۰۹۳۰۱۲۴۰۷۲۴

آدرس مجمع: تهران – میدان فردوسی – ساختمان افاق – طبقه ۴ – واحد ۴

اصول حاکم بر صدور پروانه دفاتر ابلاغ شد

با عنایت به جلسات پیش رو با اعضای کمیته دفاتر ICT روستایی کشور از همین چنانچه دفاتر ICT روستایی در خصوص اصول حاکم بر صدور پروانه نقطه نظری دارند در بخش دیدگاه نظر خودشان اعلام نمایند تا در اولین فرصت ممکن نسبت به انتقال این موضوع به اعضای محترم انعکاس داده شود

دانلود اصول حاکم

آگهی تمدید انتخابات

به استناد ماده ۱۳۱ قانون کار و آیین نامه مصوب ۸۹/۸/۳ هیئت وزیران، انجمن صنفی با عنوان فوق در شرف تاسیس می باشد.
کلیه انجمن های صنفی دفاتر ict روستایی کشور در صنف مزبور در صورت تمایل به عضویت، از تاریخ انتشار این اطلاعیه ظرف مدت 20 روز کاری درخواست کتبی به روابط عمومی کاتون دفاتر ICT روستایی کشور تیکیت نمایند

ماده 4 – شرايط عضویت و حضور در مجمع:
1. پرداخت 50 درصد حق عضویت انجمن استانی به عنوان حق عضویت در کانون کشوری

2. گواهینامه انجمن استانی

3. مدارک هویتی دو نفر همراه با معرفی نامه و درخواست حضور و عضویت 

کاندیدا باید درخواست جداگانه داشته باشند

 

ارسال خبر

مدیران محترم دفاتر ICT روستایی چنانچه تمایل دارید گزارش خبری از فعالیت های خود در درگاه کانون به اشتراک بگذارید میتوانید از فرم ذیل استفاده نمایید. و پس از بررسی برای عموم قابل نمایش خواهد شد.

شما باید وارد شوید تا بتوایند خبری ارسال کنید